Home / دستگاه CNC واترجت ( برش با آب )

دستگاه CNC واترجت ( برش با آب )

دستگاه CNC واترجت ( برش با آب )

 CNC واترجت امکان برش طیف وسیعی از متریال را با اشکال با هر میزان پیچیدگی به شما میدهد.

عملکرد واترجت:

واترجت دستگاهی است که محدودیتی در برش مواد مختلف ندارد . اساس کار این دستگاه بدین صورت است که ، یک پمپ پرقدرت ، فشار آب را بسیار بالا می برد . آب پر فشار از نازل بسیار باریکی در قسمت برشکاری خارج می شود ، همزمان مقداری ماده ساینده نیز با آب مخلوط شده و از نازل خارج میگردد . آب پر فشار بعنوان حامل ماده ساینده ، آن را با سرعت زیاد به طرف قطعه در حال برش حمل می کند ، و در واقع سرعت زیاد ماده ساینده ، باعث سایش و در نهایت برش قطعه کار می گردد .

مزیت ها و ویژگی های CNC واترجت:

امکان برش هر ماده ای که آب به آن آسیب نرساند . واترجت ها بر خلاف دستگاه های لیزر, امکان برش مواد انعکاسی مثل فلزات را دارند. ضمنا آن ها می توانند مواد حساس در مقابل حرارت را نیز برش دهند. دستگاه های واترجت خواص ماده را تغییر نمی دهند و بر خلاف دستگاه های لیزر, منطقه حرارت دیده در قطعه ایجاد نمی کنند. بنابراین امکان انواع فلزات ، شیشه و آیینه ، سنگ و سرامیک ، فولادهای آب دیده ، فایبرگلس و پلاستیک و … وجو دارد .

CNC واترجت مدل آبگون

دستگاههای مدل آبگون بااستفاده ازBallscrow تولید میگردند ودارای دقت فوق العاده بالا هستند . اما درابعادبزرگ امکان تولید آنها وجود ندارد. موتورهای این CNC واترجت ازنوع Ac Servo Motors میباشد که جدیدترین موتور کنترلی دردنیا است .

مزایای دستگاه

دقت بسیاربالا استهلاک پایین (نسبت به مدلهای دنده شانه ای) عدم محدودیت برش اشکا ل گوناگون
عدم ایجاد آلودگی محیطی برش طیف وسیعی ازمواد ( ازفولاد آبکاری شده واستیل تا شیشه وسرامیک) امکان تولیدانبوه قطعات از یک نوع
عدم تاثیرات حرارتی برشکاری درقطعه بدون نیازبه ماشینکاری قابل استفاده میباشد. امکان به حداقل رساندن ضایعات میان اشکال بااستفاده ازچیدمان

نمونه کارها:

CNC واترجت مدل آبتین

این مدل CNC واترجت به جهت بهینه سازی انجام شده در طراحی دستگاه، بصورت بازویی ساخته شده است و قابلیتهای منحصر به فردی دارد. روش انتقال نیرو مانند دستگاه آبگون Ballscrow است اما با توجه به شکل دستگاه که یکطرفه است ، موتور و ریل فقط در یکطرف دستگاه قرار گرفته است .

مزایای دستگاه:

فضای کمتر نصب د­­­ستگاه امکان بارگذاری و تخلیه آسان قابلیت استفاده از دنده شانه
تخلیه آسان محتویات میزکار قیمت کمتر نسبت به مدل آبگون (دروازه ای ) تعمیر و نگهداری آسان طراحی بسیار زیبای بدنه
استهلاک بسیار پایین دستگاه قابلیت تعمیر و نگهداری آسان بجهت سیستم ماژولار بودن مدارات الکترونیک که تعویض را به راحتی امکانپذیرمی نماید.


 توضیحات :

  • پمپ های واتر جت د ردو مدل ۳۰Hp , 50Hp مونتاژ میگردند . که پمپ ۳۰Hp برای برشکاری کاشی ، سرامیک ، سنگ و شیشه مناسب است . برای برشکاری فلزات به توان بیشتر نیاز است بنابراین بایستی پمپ ۵۰Hp انتخاب شود .
  • پمپ مونتاژ برنا ابزار می باشد اما قطعات پرفشار آن از برندهای معتبر آمریکایی تامین میشود .

مقاله :آشنایی با دستگاه واترجت”

قالب وردپرس