ماشین آلات سی ان سی چوب

ماشین آلات سی ان سی چوب

ماشین آلات سی ان سی چوب - خرید ماشین آلات سی ان سی چوب با بهترین قیمت - خرید عمده ماشین آلات سی ان سی چوب - بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت ماشین آلات سی ان سی چوب

today آوریل 24, 2024 alarm 13:02
ماشین آلات سی ان سی چوب

کاربرد دستگاه سی ان سی چوب


ماشین آلات سی ان سی چوب برای صنایع چوب بسیار مفید و حیاتی هستند. این دستگاه ها به کمک کامیپوتر و نرم افزار های خاص، قادرند تا محصولات چوبی را با دقت و سرعت بالا تولید کنند. از جمله کاربرد های مهم ماشین آلات cnc چوب می توان به تولید مبلمان، درب و پنجره، پارکت، کابینت و دکوراسیون داخلی اشاره کرد. هدف اصلی از طراحی و تولید دستگاه سی ان سی چوب، بهبود کارایی و دقت در تولید محصولات چوبی است. با استفاده از این ماشین آلات، صنایع چوب قادر به تولید انواع محصولات چوبی با بالاترین دقت و کمترین هزینه با تولید انبوه هستند. همچنین استفاده از cnc چوب منجربه کاهش خطای انسانی و افزایش بهروری در فرآیند تولید محصولات چوب می شوند.

هدف از طراحی و ساخت ماشین آلات سی ان سی چوب

بازار ماشین های منبت کاری CNC چوب با فناوری کنترل عددی کامپیوتری پیشرفته (CNC) که در ماشین آلات نجاری ادغام شده است، مشخص می شود، که به طور خاص برای کنده کاری و شکل دادن به مواد چوبی با دقت و کارایی طراحی شده است. این ماشین‌ها از نرم‌افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) برای تولید الگوها و طرح‌های پیچیده استفاده می‌کنند که امکان تولید محصولات چوبی بسیار دقیق و سفارشی را فراهم می‌کند.

ماشین های CNC چوب فرآیند کنده کاری را خودکار می کند و تولید کنندگان و صنعتگران را قادر می سازد تا به طرح های پیچیده با کیفیت ثابت دست یابند. این فناوری به دلیل توانایی آن در افزایش بهره وری، کاهش کار دستی و تولید قطعات پیچیده چوبی که نیازهای در حال تحول بازار را برآورده می کند، در صنعت نجاری مورد توجه قرار گرفته است.

فرصت ها در بازار ماشین آلات حکاکی سی ان سی چوب فراوان است، زیرا صنعت نجاری همچنان به استقبال اتوماسیون و دیجیتالی شدن می رود. تقاضای فزاینده برای محصولات چوبی سفارشی و زیباشناختی، همراه با نیاز به افزایش راندمان تولید، ماشین آلات حکاکی چوب را به عنوان یک راه حل کلیدی قرار می دهد. تولیدکنندگان این فرصت را دارند که به بخش‌های مختلف بازار از جمله مبلمان، دکوراسیون منزل و اجزای معماری پاسخ دهند.

علاوه بر این، پیشرفت‌های فناوری CNC، مانند قابلیت‌های ماشین‌کاری چند محوره و بهبود یکپارچه‌سازی نرم‌افزار، پتانسیل گسترش برنامه‌ها و دستیابی به ارتفاعات جدید در دقت و پیچیدگی را ارائه می‌دهد. تقسیم‌بندی بازار را می‌توان بر اساس انواع ماشین‌ها مشخص کرد، مانند ماشین‌های سی ان سی چوب 3 محوره، 4 محوره و 5 محوره، که هر کدام نیازها و پیچیدگی‌های خاصی را در پروژه‌های نجاری برآورده می‌کنند. از آنجایی که صنایع به طور فزاینده مزایای دستگاه های سی ان سی چوب را تشخیص می‌دهند، بازار به دلیل نوآوری و پیگیری قابلیت‌های تولید افزایش یافته در بخش نجاری، برای رشد آماده است.

CNC چوب چه متریال هایی را برش می دهد؟

بطور کلی CNC قادر به برش، حکاکی برروی متریال های فلزی و غیر فزی بصورت اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی است. یکی از انواع سی ان سی، CNC چوب می باشد که می تواند چوب، MDF ، یونولیت، فروم و… را برش دهد.

سی ان سی چوب چگونه کار می کند ؟

با کمک دستگاه سی ان سی قادر به تولید محصول با کیفیت ،سرعت و دقت بالا بدون خطا هستید. طرح های از قبل اماده شده توسط یک نرم افزار طراحی را به کامپیوتر سی ان سی ارسال کرده و نرم با استفاده از G-CODE نقشه را بصورت 0 و 1 خوانده و در نهایت عملیات خواسته شده را برروی قطعه کار را اجرا می کند. اگر دستگاه سی ان سی چوب برنا ابزار را دارید و میخواهید مجدد با نحوه کار این دستگاه آشنا شوید و آموزش های لازم را بگیرید، با کارشناسان ما تماس حاصل کنید و درخواست آموزش مجدد را ثبت نمایید.

کاربرد دستگاه سی ان سی چوب

یکی از عملیات دستگاه CNC چوب، برش است که برای خم کردن، برش ورق های چوبی مانند ام دی اف، نئوپان و … استفاده می شود.  جالب است بدانید که در گذشته آنها را با اره و تیغه های چوب یا جت به صورت دستی برش می دادند. اما امروزه به لطف دستگاه  CNC چوب این عمل بسیار راحتتر انجام می شود. انواع برش چوب، سایز چوب، خمکاری، رزوه کشی و … توسط دستگاه CNC صورت می گیرد. طیف کاربردهای دستگاه CNC چوب با قابلیت برش عبارتند از:

  • صنایع مبلمان
  • صنایع تولید ورق ام دی اف
  • صنایع کابینت
  • صنعت کف سازی
  • کارخانه های چوب سازی
  • تجهیزات تزئینی
  • ساخت سازه های ساختمانی
  • ساخت انواع ماکت های چوبی
  • ساخت سازه در زمینه طراحی داخلی
  • سازه های نمایشگاهی

حفاری، از کاربردهای دستگاه CNC چوب

عملیات دیگری که با دستگاه CNC چوب قابل انجام است. حفاری یا پانچ کاری است. این عملیات برای ایجاد اتصالات بسیار مهم است. این دستگاه با یک دستگاه فرز قدرتمند سوراخ هایی متناسب با نقشه روی سطح قطعه ایجاد می کند. به عنوان مثال برای ساخت سازه های نمایشگاهی، ساخت درب و … سوراخ هایی برای اتصال آنها به قسمت های دیگر تعبیه شده است که با همان دستگاه CNC انجام می شود.

حکاکی، مهمترین کاربرد دستگاه سی ان سی چوب

یکی از مهمترین کاربردهای دستگاه CNC چوب، حکاکی است. با لیزر این دستگاه هر طرح دلخواه بر روی قطعه کار حک می شود. لازم به ذکر است که دستگاه CNC در زمینه دکوراسیون و محصولات تبلیغاتی کاربرد فراوانی دارد. بسیاری از محصولات تزئینی یا تبلیغاتی چوبی که می بینید. همه آنها با کمک دستگاه CNC طراحی شده اند. در قدیم از ابزار دستی و روش کنده کاری یا منبت استفاده می کردند. البته در حال حاضر این هنر منبت از جایگاه ویژه ای برخوردار است اما از دستگاه CNC برای تولید محصولات تزئینی عمدتاً یا کارهای تجاری استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای دستگاه چوب CNC می توان برای پنجره ها و پنجره های تزئینی یا تزئینی استفاده کرد. اکثر درب های خانه های پرسود نقش زیبایی دارند که همگی با دستگاه سی ان سی چوب ایجاد می شوند. سی ان سی چوب در زمینه تبلیغات جایگاه بسیار ویژه ای دارد. به عنوان مثال برای ساخت مجسمه، کارت ویزیت و … از CNC چوب برای نام تجاری و نشان روی آنها استفاده می شود. لازم به ذکر است که کاربردهای دستگاه چوب CNC تنها به چند مورد ختم نمی شود. در واقع هر فردی با ذهن خلاق خود می تواند از دستگاه CNC چوب برای ساخت و تولید محصولات تزئینی چوب استفاده کند و از فروش آن کسب درآمد کند.

چگونه بهترین سی ان سی چوب را انتخاب کنیم؟

هنگام خرید CNC سوالی که ممکن است در ذهن شما نقش ببندد، بهترین سی ان سی کدام است؟ دارای چه مشخصاتی است؟ در ادامه به بخش هایی از یک سی ان سی که با صحبت با کارشناسان برنا ابزار از آنها نامبرده شود می پردازیم. بخش هایی در یک دستگاه سی ان سی وجود دارد که بسیار مهم و تاثیر گذار است.

عملکرد و کارایی CNC چوب

سی ان سی چوب به سه دسته حکاکی، برش، روتاری و خراطی تقسیم می شود. یک دستگاه CNC چوب می تواند هرسه این قابلیت ها را داشته باشد( دستگاه کاملا سفارشی و مطابق دلخواه مشتری درشرکت برنا ابزار تولید می شود). با در نظر گرفتن پروژه ای که می خواهید انجام دهید، با مشورت و دریافت مشاوره رایگان از طرف کارشناسان برنا ابزار می توانید دستگاهی با این قابلیت ها را خریداری کنید.

ابعاد CNC چوب

یکی موارد بسیار مهم در خرید سی ان سی چوب ابعاد آن است. با توجه به کارگاه و تولیدات خود باید ابعاد مناسب پروژه ی خودرا که قصد اجرای آن را دارید سفارش گذاری کنید. ابعاد شامل مساحت میز برش، ارتفاع محور Z می باشد. در زمان خرید تمامی این موارد توسط کارشناسان ما بررسی و ارزیابی می شود.

موتورهای حرکتی سی ان سی چوب

به طور کلی دو نوع موتور حرکتی برای ماشین آلات CNC طراحی شده است که برای حرکت دقیق دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. موتور های پله ایی ( STEP) و ( SERVO)، سروو موتور گشتاوری و دقت بالایی نسبت به استپ موتور دارد و به همین دلیل گران تر از آن می باشد. در حال حاضر به دلیل کارایی و قابلیت سروو موتور در ماشین آلات سی ان سی چوب از SERVO MOTOR بجای STEP MOTOR استفاده می شود.

سیستم های حرکتی CNC چوب

ماشین آلات CNC بطور کلی با سه محور X,Y,Z طراحی می شوند. حرکت موتور ها باید بصورت خطی و طولی باشد که این کار به وسیله مکانیسم بال اسکرو، دنده شانه صورت می گیرد. برنا ابزار در طراحی سیستم های حرکتی CNC برای محور های X,Y از دنده شانه مورب و برای محور Z از بال اسکرو استفاده می کند.

بال اسکرو ها دارای سرعت کمتر اما دقت و گشتاوری بالاتری نسبت به دنده شانه مورب هستند. بال اسکر ها بهترین انتخاب برای مسیر های کوتاه مانند محور Z است. بطور کلی برای یک دستگاه سی ان سی با حرکت درست و کارکرد مناسب برای محور های X,Y از دنده شانه مورب و برای محور Z از بال اسکرو استفاده می شود.

اسپیندل های دستگاه CNC چوب

یکی از اجزای مهم دستگاه های CNC چوب اسپیندل می باشد. یک دستگاه سی ان سی چوب، حکاکی یا ماشین برش CNC دارای یک اسپیندل هستند. اسپیندل CNC تأثیر قابل توجهی بر عملکرد ماشین ابزار دارد. درک مکانیسم اسپیندل هنگام تصمیم گیری برای استفاده از دوک (نام لاتین کلمه اسپیندل) بسیار مهم است.

بهترین دستگاه سی ان سی چوب

CNC چوب دستگاهی برای ساخت و پیاده سازی طرح های ساده و پیچیده برروی انواع متریال چوبی است. دستگاه های برش چوب CNC بادوام با دقت بالا و سرعت و کیفیت برتر هستند. دستگاه های CNC از هدر رفتن مواد مصرفی و وقت جلوگیری می کند. و انواع مختلفی دارند. همه آنها دارای یک روتر CNC با موتور ثابت و برش چوب در اندازه ها و اشکال مختلف هستند.

چرخش روتر امکان حکاکی روی چوب را فراهم می کند، بنابراین یک ابزار برش موثر در نظر گرفته می شود. ابزارها بر اساس برنامه CAM می چرخند، می چرخند و حرکت می کنند که با استفاده از نرم افزار می توان ایجاد کرد. فایل CAD از طریق این نرم افزار به دستورالعمل تبدیل می شود. سپس دستگاه روتر چوب را طبق دستورالعمل های ارائه شده برش می دهد. با استفاده از دستگاه های روتر CNC می توانید انواع چوب را برش دهید. ممکن است شامل چوب سخت، چوب نرم، تخته سه لا، الوار یا نئوپان و ام دی اف باشد.

قیمت دستگاه سی ان سی چوب (CNC)

قیمت گذاری ماشین آلات سی ان سی چوب چگونه ؟ عوامل تاثیرگذار برروی قیمت دستگاه سی ان سی چیست ؟ سوالاتی است که شاید برای خریداران CNC پیش بیاید. در صنعت چوب محصولات چوبی بسیار متنوعی طراحی و تولید می شودن، پایه مبلغ خراطی شده، پایه قلیان، کابینت های طرح ممبران، تابلو های برجسته چوبی، پیکره های چوب و تولید ظروف چوبی از جمله فعالیت های بسیار تخصصی است که انجام می شود. برای تولید تمامی این محصولات شما نیازمند ماشین آلاتی هستید که دارای قابلیت های حکاکی، فرز، روتاری، منبت کاری، خراطی، باشد. بنابراین، قیمت گذاری تمامی دستگاه های CNC چوب باتوجه نوع، ابعاد، کارایی، تعداد هد برش صورت میگیرد.

نکات مهم در خرید دستگاه CNC چوب

در زمان خرید دستگاه سی ان سی چوب به دلیل داشتن تنوع بسیار دچار سردرگمی می شوید و انتخاب دستگاه مناسب برای شما دشوار است. بنابراین ما در ادامه به جزئیاتی که باید در زمان خرید سی ان سی چوب توجه داشته باشید می پردازیم :

الکتروموتورهای استفاده شده و تعداد فاز و قدرت آن ها
ولتاژ مورد نیاز برای دستگاه
قابلیت و کارایی دستگاه برای برشکاری بصورت افقی و عمودی
جنس بدنه وستون های دستگاه و میزان استحکام آن
نوع اسپیندل ها و سرعت آن
ظرفیت سوراخکاری و عملیات برش کاری
وزن دستگاه و قطعه کار
فاصله میان اسپیندل تا استند برش
محدوده ی فرزکاری و برش کاری دستگاه

مواردی که شامل گارانتی سی ان سی نمی شود ؟

استفاده نادرست از دستگاه خارج از مشخصات تضمین شده توسط شرکت
شکستگی، پارگی یا هر گونه آسیب به اجزای دستگاه در اثر سقوط یا تحمل ضربات خارجی و یا ورود باد گرم و یا استفاده از آن در شرایط محیطی نامناسب و یا ریختن مایعات و یا قراردادن اجسام سنگین بر روی دستگاه
باز کردن بدنه، قطعات یا هریک از اجزای دستگاه، دستکاری قسمت های الکترونیکی، مکانیکی و یا اقدام به تعمیر توسط افراد غیر مجاز (خارج از عناصر فنی واحد خدمات پس از فروش برنا ابزار توس) و به طور کلی اشخاص دیگر
هرگونه آسیب وارده بر اثر ویروس های رایانه ای و نصب نرم افزارهایی که به سیستم آسیب برساند
بلبرینگ اسپیندل جزو لوازم مصرفی هستند

سرویس و تعمیر ماشین آلات سی ان سی چوب ( CNC )

همانطور که در مطلب تعمیر و نگهداری دستگاه cnc گفته شد، بخشی از نگهداری از دستگاه سی ان سی بر عهده تکنسین سی ان سی می باشد. بنابراین شخصی که بعنوان اپراتور CNC انتخاب می شود باید دارای دانش و تخصص در این زمینه باشد. در ادامه به ذکر نکاتی در این باره می پردازیم:

کاغذ محافظ ابزار برش را تا زمانی که با دستگاه کارنمی شود، برندارید.
استفاده از روغن های مناسب برای دستگاه برش در زمان تولید گرمای زیاد
استفاده از سرعت مناسب و درست درزمان فرزکاری
رعایت فاصله از دستگاه در زمان برش کاری به دلیل تولید براده و زائده ها که سبب آسیب رساندن به اپراتور می شود.
بعداز اتمام کار و انبار کردن سی ان سی آن را به خوبی تمیز کنید.
ابزار برش را بررسی کنید که برای دریل کاری تیز باشد.


category کیفیت برتر ضمانت کیفیت محصول
diamond سابقه درخشان بیش از سال ها درخشش
line_style زیبایی همراه کارایی زیبایی ظاهری و حفظ تقارن و تناسب
desktop_windows نرم افزار فارسی نرم افزار فارسی تحت ویندوز