ماشین آلات سی ان سی سنگ

ماشین آلات سی ان سی سنگ

ماشین آلات سی ان سی سنگ - خرید ماشین آلات سی ان سی سنگ با بهترین قیمت - خرید عمده ماشین آلات سی ان سی سنگ - بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت ماشین آلات سی ان سی سنگ

today آوریل 24, 2024 alarm 12:31
ماشین آلات سی ان سی سنگ

کاربرد دستگاه CNC سنگ


ماشین آلات سی ان سی سنگ یک سیستم برش با مدیریت لپ‌تاپ است که برای حکاکی یا شکل دادن به سنگ برای عملکردهای مختلف مانند ایجاد اطلاعات معماری، ساخت مجسمه‌ها یا ساخت کانتر استفاده می‌شود. استفاده از سی ان سی سنگ برای تامین جزئیات زینتی یا اشکال مجسمه سازی در متریال سنگی. با این دستگاه تولید دوباره اشکال مختلف مانند اشکال روم باستان باز می گردد که در آن سرستون های بزرگ ستون ها با دست از یک بلوک سنگ مجرد ساخته شده است. در قرن هجدهم، منبت کاران شروع به استفاده از ابزارهای فلزی متصل به یک تیر برای اجزای سخت تر کنده کاری کردند، که بصورت دستی انجام می شد. یک دستگاه CNC سنگ استاندارد می تواند بر روی انواع متریال سنگی را کنده کاری کند.

ماشین آلات سی ان سی سنگ چگونه کار می کنند؟

دستگاه CNC سنگ یک ابزار برش با کنترل کامپیوتر است که از قطعات الماسی برای تراشیدن سنگ استفاده می کند. این دستگاه به رایانه ای متصل است که دستورالعمل ها را به کاتر یا ابزار برش ارسال می کند و امکان کنده کاری دقیق و طرح های پیچیده را فراهم می کند. دستگاه ابتدا کار می‌کند، و یک مدل دیجیتالی از شیئی را که برای آن است رشد می‌دهد. این نسخه از سیستم CNC از آن برای ایجاد جهت برای برش استفاده می کند.

سپس کاتر این مسیر را دنبال می کند و سنگ را مطابق با مدل مجازی حک می کند. برخی از ماشین‌ها می‌توانند برش‌های منحصربه ‌فردی، تا کسری از اینچ داشته باشند. آنها از قطعات ساخته شده از کاربید تنگستن یا الماس استفاده می کنند که ممکن است به راحتی سنگ را برش دهند. سیستم توسط هوای فشرده که برش را در امتداد کف سنگ با سرعتی سریع عمل می کند. می توان آن را به بدنه ای که بالای سنگ قرار دارد وصل کرد.

برش سنگ با سی ان سی

سنگ متریال فوق العاده ای است. به اندازه کافی ماندگاری دارد که می توان از آن برای سخت کردن مناطق بیرون از خانه استفاده کرد، از نظر زیبایی شناسی جذاب است و آن را برای طرحی داخلی منزل عالی می کند. با وجود همه قابلیت‌های درجه یک، کنترل آن مواد ممکن است سخت باشد. برای انجام عملیات برش، حکاکی، کنده کاری، به دستگاه سنگبری عالی نیاز دارید.

دستگاه های سی ان سی سنگ با برخورداری از قابلیت های برش خودکار، تکرار پذیری بالا، کاهش خطای نیروی انسانی، پیاده سازی انواع طرح های ساده و پیچیده برروی قطعه کار در صنعت سنگ بسیار نقش مهمی را ایفا می کند.در شرکت برناابزار، ما مفتخریم که ماشین آلات CNC خودکار را در صنعت افزایش دهیم تا صنعتگران روند تولید محصولات خودرا افزایش داده اند.

مزیای دستگاه سی ان سی سنگ در صنعت

دستگاه CNC برش سنگ یک ابزار اتوماتیک برای برش سنگ با کنترل کامپیوتری است. به نام های مختلف دستگاه حکاکی سنگ CNC، دستگاه برش سنگ CNC نیز نامیده می شود. اساساً برای بسیاری از نقش های برش، کنده کاری، برش و درخشش برای سنگ مرمر، گرانیت، سنگ مصنوعی، سنگ قبر، کاشی و سرامیک استفاده می شود.

1. تکرارپذیری
یک دستگاه CNC سنگ می تواند عملکرد خود را بدون هیچ گونه اختلافی با سرعتی سریع و برای مدت زمان طولانی تکرار کند. این یکی از بهترین مزایای کاربرد CNC در صنعت سنگ است. این ویژگی تکرارپذیری در ماشین‌های CNC به طور قابل ملاحظه‌ای بهره‌وری را افزایش می‌دهد و متعاقباً فروش را بهبود می‌بخشد.

2. سرعت تولید بالاتر
با توجه به اینکه قابلیت تکرار یکی از بزرگترین نقاط قوت دستگاه های CNC است، منجر به سرعت در تولید می شود. تولیدکنندگانی که از ماشین‌های CNC استفاده می‌کنند می‌توانند شاهد افزایش بهره‌وری باشند و قطعات را به صورت عمده تولید کنند.

3. تولید انبوه کالا
این یک نتیجه آشکار از کیفیت تکرارپذیری و سرعت CNC است. هر چه سرعت تولید بیشتر باشد، تعداد کالاهای تولید شده بیشتر می شود. این امر به ویژه برای صنعت خودروسازی که شامل نیاز به تولید و تولید قطعات به صورت عمده است، اهمیت دارد. از آنجایی که این صنعت محصولات نهایی خود را به صورت فله ای تولید می کند، CNC کمک زیادی به تولید عمده قطعات می کنند.

4. تولید مقرون به صرفه
پولی که برای یک دستگاه CNC می گذارید قطعاً برای تمام مزایای ذکر شده در بالا پرداخت می شود. ماشین های CNC را می توان در طیف گسترده ای از صنایع استفاده کرد. بسیار سریع است و به تولید قطعات و کالاها به صورت عمده کمک می کند و در نتیجه به صنایع و تولیدکنندگان کمک می کند تا محصولات نهایی خود را به صورت عمده تولید و به فروش برسانند.

آموزش کار با دستگاه سی ان سی سنگ

دستگاه CNC سنگ یک سیستم کنترل عددی است که نحوه کار با ای دستگاه در ذیل ذکر می شود:

نرم افزار طراحی عمومی نصب شده است تا گرافیک و متن را طراحی و تایپ کند، اطلاعات مسیر پردازش را به طور خودکار تولید کند. آن را از طریق یک رابط USB یا سایر داده ها منتقل کنید. رابط داده های مسیر ابزار را به کامپیوتر تک تراشه ای منتقل می کند. پس از اینکه سیستم CNC اطلاعات مسیر ابزار را دریافت کرد و یک سری عملکرد مانند نمایشگر و تعامل کاربر را انجام داد، از یک الگوریتم خاص برای تبدیل اطلاعات مسیر ورودی به اطلاعات CNC استفاده می کند و کنترلر این اطلاعات را به سیگنال درایو تبدیل می کند. استپر موتور یا سروو موتور محورهای x، Y و Z دستگاه حکاکی را کنترل می کند.

کاربرد دستگاه CNC سنگ

حکاحکی و کنده کاری برروی سنگ از زمان پیدایش انسان ها تا چندی پیش بصورت دستی صورت می گرفت. همانطور که از ظاهر کار مشخص بود انجام این کار بسیار سخت و دشوار بوده است. از طرفی هم زمان و هزینه های زیادی صرف می شد. با در نظر گرفتن این مشکلات انسان در پی ساخت دستگاهی شد، که بتواند در کمترین زمان با سرعت و دقت بالا بر روی سنگ انواع طرح ها را بدون هیچ مشکلی پیاده سازی کند .

یکی از شرکت های ساخت و طراحی ماشین آلات سی ان سی در ایران برنا ابزار است که توانسته با تولید مدل های مختلف CNC سنگ نیاز صنعتگران را در زمینه های مختلف پاسخگو باشد. CNC برای صنایع مختلف طراحی و تولید شده است. از جمله صنعت سنگ (سی ان سی سنگ) می توان به تولید گونه های مختلف نمای ساختمان سفالی، سرستون و پاستون ها، نقش برجسته و کنده کاری بر روی سنگ و کتیبه، ظروف سنگی و تزئیناتی، سنگ قبر، انواع مجسمه، انواع سینک و وان سنگی اشاره کرد.

در حال حاضر اکثر کاربرد های CNC در پیدایش اشکال نماهای متمایز در ساختمان سازی است. همین طور از CNC فرز سنگ می توان برای بریدن ورق های سیمان الیافی و گچ های متراکم که به شکل ورق های آماده در بازار موجود است استفاده کرد.

خرید دستگاه سی ان سی سنگ

قبل از خرید سی ان سی سنگ باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. چرا که ماشین الات CNC دارای گزینه های زیادی هستند. بطور مثال شما باید تصمیم بگیرید که به کدام گزینه نیاز دارید. برخی از گزینه های CNC ممکن است برای نیازهای ساخت خاص شما ضروری نباشند. نحوه استفاده از CNC و نوع کاری که انجام می دهید، باید قبل از خرید CNC مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

قیمت دستگاه CNC سنگ

قیمت گذاری برروی ماشین آلات سی ان سی سنگ به عوامل تعیین کننده مختلفی بستگی دارد. تعداد هد برش، نوع دستگاه، ابعاد، وزن ماشین یکی از عوامل تعیین کننده است، که وزن زیادتر معمولاً به معنای کیفیت بالاتر بدنه و فولاد به کار رفته در تولید دستگاه و قیمت بالاتری را می طلبد و کیفیت بهتر بدنه باعث مقاومت بیشتر دستگاه و طول عمر افزون تر آن می شود، از عوامل تاثیرگذار برروی قیمت دستگاه هستند.  بعنوان مثال دستگاه ناهید همراه با هد دیسک و ابزار زن را می توان برای کارهای زیادی استفاده کرد و یک دستگاه کاربردی شناخته می شود. در این صورت قیمت این مدل سی ان سی سنگ بالا تر از بقیه آنها است.


category کیفیت برتر ضمانت کیفیت محصول
diamond سابقه درخشان بیش از سال ها درخشش
line_style زیبایی همراه کارایی زیبایی ظاهری و حفظ تقارن و تناسب
desktop_windows نرم افزار فارسی نرم افزار فارسی تحت ویندوز