انواع تیغ فرز چوب سی ان سی و ام دی اف

تیغ فرز چوب سی ان سی

اگر دستگاه سی ان سی چوب خریده اید یا قصد خرید آنرا دارید در کنار دستگاه نیاز به مجموعه ای از ابزارها دارید.در اینجا انواع ابزارها و برخی منابع معتبر برای کسب اطلاعات و تهیه ابزار را در اختیار شما قرار میدهیم.تیغ فرز چوب دارای تنوع بسیار زیادی برای تیغ فرز چوب سی ان سی کارهای مختلف میباشد.ما در اینجا تنها به تعدادی از معمولترین آنها اشاره میکنیم تنوع بیشتری را میتوانید در سایت شرکتهای تولید کننده که در ادامه آورده شده بیابید.

شاید انتخاب و خرید تیغ فرز چوب سی ان سی در ابتدای کار کمی گیج کننده بنظر برسد.تیغ فرز توسط قطعه ای که فشنگی نامیده میشود در اسپیندل بسته میشود.هر اسپیندلی تا سایز خاصی از تیغ را ساپورت میکند.مثلا اگر اسپیندل شما 5 کیلووات و “ای ار 25 “باشد شما میتوانید تیغهایی بین قطر دنباله 1 تا 16 میلیمتر به آن ببندید.پس به ازای هر سایز دنباله تیغ به فشنگی مناسب نیز احتیاج دارید.

شکل تیغ نیز بسته به احتیاج شما مشخص میگردد.برای اجرای برش یا شیار میتوانید از تیغهای سر تخت استفاده کنید.تیغهای پروفیل زنی گوناگونی برای اجرای لبه یا طرحهای تزیینی مثلا درب کابینت وجود دارند.

برای کارهای منیت از تیغهای مخروطی استفاده میشود.تیغ کفتراشی همانطور که از اسمش پیداست برای ایجاد سطوه تخت گسترده و همچنین کفتراشی دستگاه سی ان سی مورد نیاز میباشد.

تیغ پر کاربرد دیگر که معمولا برای ایجاد نوشته مثلا طرح و ان یکاد استفاده میشود تیغ وی بیت میباشد.

قائده دیگر انتخاب تیغ فرز اینست که کار را با بزرگترین تیغی که ممکن است اجرا نمایید.

همچنین شما باید رابطه صحیح بین میزان باربرداری و دور اسپیندل و همچنین فیدریت را بیابید.ساده ترین راه آنست که از تجربه دیگران استفاده نمایید.

حتما فضای مناسبی برای قرار دادن تیغ فرزها در نظر بگیرید بصورتیکه هم برداشتن آنها آسان باشد و هم تیغه ها به یکدیگر برخورد نکنند.

در ادامه ست پیشنهادی ما برای راه اندازی ارایه میگردد.

انواع تیغ فرز چوب سی ان سی

 

تیغهای مخروطی منبت-تیغ مخروطی 3 به 12

تیغ برش یا تیغ شیازن-تیغ سرتخت 4-8-12

تیغ سرگرد-8-12

تیغ پروفیل لبه

تیغ پروفیل تزیینی

تیغ وی یا وی بیت-60 و 45 درجه

تیغ کف تراشی-قطر 60 یا 70

فشنگی 4-8-12

 

 

مقاله زیر در سایت آیچوب توضیحات کاملی در باب انواع تیغ فرز چوب پر کاربرد صنعت چوب ارایه نموده است.

 

سایت چند شرکت معتبر تولید تیغ فرز چوب

شرکت دیمار

فرزایت

ورتکس

شرکتهای فروشنده ابزار چوب در ایران

دنا ابزار

کات بیت

دامار

 

آموزش تیز کردن تیغ سی ان سی

مقاله”پیش از شروع ماشینکاری دانستن این شش نکته ضروریست”