دستگاه سی ان سی کات MDF

دستگاه سی ان سی برش اتوماتیک (CNC Wood Cutting Machine)

دستگاه کات cnc با پیشرفته ترین امکانات روز دنیا محصول کارخانه برنا ابزار توس جهت برش انواع ورق های MDF، لترون، ملامینه، نوپان، تفلن، PVC  و ورق های مشابه مناسب می باشد.

این دستگاه با نرم افزار پیشرفته کاملا فارسی مخصوص شرکت برنا ابزار توس قادر به چیدمان قطعات برش و محاسبه کمترین ضایعات ورق می باشد، این محاسبه اتوماتیک سود کلانی برای خریدار دستگاه دارد به عبارت دیگر درصد بالایی از ضایعات را به پول تبدیل میکند.

سیستم کنترلی این ماشین از نوع کامپیوتری All-In-One است و ابعاد این ماشین شامل پانل هایی به اندازه 3800*3800 میلی متر می باشد. موتور اره اصلی آن 20 اسب، زیمنس است و گونیای متحرک آن دارای کورس حرکتی 3700 میلی متر است و سرعت آن نیز قابل تنظیم است. 350 الی 400 میلی متر حداکثر قطر تیغ اره برش با قطر شافت 30 میلی متر است.

مکانیزم جابه جایی اره چرخ دنده و دنده شانه مورب است و از موتورهای محرک سروو 3 اسب دلتا بهره می برد و ارابه اره را تا سرعت 110 متر بر دقیقه با گشتاوری فوق العاده در هنگام برش جابجا می کند و با سرعت 130 متر بر دقیقه  ارابه اره را به موقعیت اولیه خود باز میگرداند.

همچنین این ماشین از سیستم چرخ دنده و دنده شانه مورب برای جا به جایی پوشر با موتور محرک سروو 3 اسب دلتا بهرمند است. این سیستم موجب می شود تا پوشر با سرعت 85 متر بر دقیقه پانل ها را با دقت بسیار بالایی جابجا کند.

این ماشین دارای 10 عدد کلمپ پنوماتیک برای پوشر است که همگی این المان ها توسط کنترلر بسیار قوی و ایرانی رادونیکس کنترل می شوند.

روش عملکرد و اپراتوری

1 -کاربر ابعاد، به همراه تعداد مورد نیاز خود را در جدول می نویسد.

2 -ابعاد mdf یا نوپان در جدول دوم نوشته می شود.

3 -نرم افزار به صورت اتوماتیک چیدمان را انجام می دهد و کمترین ضایعات را با بهترین چیدمان انجام می دهد.

4 -کاربر با راهنمایی نرم افزار، صفحات mdf را به داخل دستگاه می دهد کاربر با استفاده از خط کش کنار دستگاه از گونیا بودن قطعه کار اطمینان حاصل می کند.

5 -دستگاه به صورت اتوماتیک mdf ها را گرفته و بر اساس نقشه کار برشکاری را انجام می دهد .

6 -تمام مراحل برشکاری بر روی صفحه نمایش 20 اینچی نمایش داده می شود.