Home / اخبار / مناسبترین دستگاههای پلاسما برش برای سی ان سی در ایران کدامند؟

مناسبترین دستگاههای پلاسما برش برای سی ان سی در ایران کدامند؟

سوالی که به کرات از ما پرسیده میشود اینست که بنظر شما از چه دستگاه پلاسما برش به همراه دستگاه سی ان سی خود استفاده نمایم.برشهای پلاسمایی متفاوتی در بازار ایران موجودند.همچنین شرکتهای گوناگونی اقدام به تولید برش دهنده پلاسمایی در داخل ایران مینمایند.تهیه برش پلاسمای مناسب برای دستگاه سی ان سی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

انتخاب برش پلاسمای مناسب برای دستگاه چه از نظر میزان سرمایه اولیه مورد نیاز و چه از لحاظ کیفیت و قابلیت اعتماد از اهمیت بالایی برخوردار است.

عواملی که در اینجا در نظر میگیریم پارامترهای قیمت اولیه،امکان و وجود خدمات پس از فروش مناسب و همینطور عدم ایجاد نویز بیش از حد در زمان کار میباشد.همچنین این دستگاهها مورد تایید تعداد زیادی از کاربران آنها میباشد.

هایپرترم پاورمکس 125

برند هایپرترم یکی از معتبرترین تولید کندگان پلاسما در جهان میباشد.این برند بصورت تخصصی بر روی پاور یونیتهای لیزر و پلاسما فعالیت میکند.در بین سری پاورمکس که در واقع ارزان قیمت ترین مدل این برند میباشند ،دستگاه 125 مناسب برای برش با سی ان سی شناخته شده است.اگرچه ممکن است بدلیل آمریکای بودن این شرکت نگران تامین قطعات یدکی یا خدمات آن باشید اما این مساله نگران کننده ای نیست.این دستگاهها بطرز شگفت آوری مقاوم هستند.

تجربه خود ما در نصب چندین عدد از این پاور یونیتها در کشور عراق بسیار حالب بود.متاسفانه عراق دارای نیروی فنی مناسب جهت کار با دستگاهای پیچیده نبود،از سوی دیگر آب و هوای گرم همراه با گرد و خاک فراوان میتوانست باعث صدمه دیدن هر دستگاهی بشود.اما در کمال تعجب بدون نیاز به کمترین تعمیر و نگهداری بخوبی به کارکرد خود ادامه میدهند.

اما نکته ای که احتمالا باعث نگرانی شما شود قیمت این دستگاه است.تحویل این دستگاه در ایران احتمالا بین 9 تا 10 هزار دلار برای شما هزینه دارد.نازل و الکترود این دستگاه حدود 45 دلار میباشد که با آن میتوانید 600 متر برشکاری نمایید.

با این دستگاه تا 18 میلیمتر بصورت پیرس و 32 میلیمتر بصورت کات برشکاری کنید.

گام الکتریک پارس کات 150

پلاسما پارس کات 150

پارس کات 150 در واقع نمونه تولید ایران دستگاه چبورا 160 ایتالیایی میباشد که شرکت گام الکتریک هنوز هم آنرا تولید میکند.اما این دستگاه چون تحت لیسانس تولید نمیشود قیمت مناسبتری دارد.این دستگاه دارای هسته ترانسی میباشد.دستگاهی که سالهاست با قدرت در ایران کار میکند.

این دستگاه در دو مدل آبخنک و هوا خنک تولید میگردد.بهمراه دستگاه تورچ چبورا ارایه میگردد.پیرس دستگاه 12 میلیمتر و کات دستگاه 40 میلیمتر میباشد.

مشخصات فنی پارس کات 150

گام الکتریک پاور کات 101

پاور کات 101

پاور کات 101 نمونه تولیدی پلاسما گام الکتریک است که بصورت اینورتری عمل میکند.قمیت این مدل از مدل 150 مناسبتر میباشد .همچنین بدلیل ابعاد کوچکتر برای نصب بر روی بدنه دستگاه مناسبتر میباشد.

مشخصات فنی پاور کات 101

ایران ترانس مدل CUT120C

مشخصات فنی ایران ترانس کات 120

ایران ترانس کات 120

این دستگاه هم یک دستگاه اینورتریست که با توجه به قیمت پایین آن از عملکرد خوبی برخوردار میباشد.متاسفانه اطلاعات فنی کاملی از این مدل در فضای وب یافت نشد.

مقاله “اپراتوری دستگاه سی ان سی هواگاز -پلاسما”

محصولات هوا-برش و پلاسما

About BORNACNC

Check Also

گیربکس خورشیدی یا سیاره ای چیست؟

گیربکس خورشیدی برای انتقال توان  در داخل  ماشین بکار میرود. کاربردها گیر بکس های خورشیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس