Home / ماشین آلات CNC برش لیزر

ماشین آلات CNC برش لیزر

برش لیزر

برش لیزر قادر به از بین بردن فرایند ماشینکاری در تولید می باشد ، بسیاری از مشتریان به منظور کم کردن هزینه های تولید خود از این روش استفاده می کنند.

کلمه لیزر در لاتین مختصر نام های ” تقویت نور توسط گسیل تابش القایی ” است .

LASER= Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation

 

چگونه یک لیزر کار می کند؟

اصول اولیه تولید لیزر

برخی از مواد وضعیت ناپایداری (مواد فعال) در نگهداری الکترون مدار های آخر خود دارند، سطوح انرژی الکترونهای این مواد در صورت دریافت انرژی جا به جا می شود. این جابجایی باعث آزاد شدن فوتون می گردد در صورتیکه تعداد این فوتون ها به حد کافی برسد، قدرت کافی برای انجام برشکاری را دارند.

 

در عمل یک تیوب حاوی مواد فعال که می تواند در سه حالت جامد ، مایع و گاز باشد ، با استفاده از یک منبع پالس پر انرژی برانگیخته می شود. (در واقع ناپایداری در آن تشدید می شود) اتمهای برانگیخته درون تیوب در بین دو آینه که یکی حالت نیمه منعکس کننده (ُSemi reflecting mirror) دارند و در طرفین محفظه قرار گرفته اند ، رفت و برگشت می کند که این امر خود باعث تشدید انرژی اتمها می شود و در نهایت اتمهای پر انرژی از یکی از آینه های نیمه منعکس کننده، خارج گشته که منجر به پیدایش لیزر می گردد.

 

برخورد اشعه لیزر به سطح جامد بدلیل انرژی بالا آن ، باعث تبدیل مستقیم جامد به گاز (تصعید) می گردد و همین امر باعث کاهش منطقه متاثر از حرارت HAZ) ) و ایجاد خط برش صاف و بدون اعوجاج خواهد شد.

 

مزایای برش لیزر

سرعت برش بالا

هزینه کم

لبه های برش صاف و خوب، سطوح اعوجاج کوچک .

انعطاف پذیری در برش انواع فلزات

برش لیزر مزایای خاصی در مقایسه با پلاسما دارد، برش در این فرآیند ، بسیار دقیق تر و از انرژی کمتری استفاده می کند

برش لیزر مدل زوبین

 

برش لیزر فلزات سی ان سی
برش لیزر فلزات سی ان سی

سطح دقت و کیفیت لبه به دست آمده با دستگاه برش لیزر  بهتر از روشهای برش سنتی می باشد ، و واقعیت این است که در برش لیزر آلودگی قطعه کار کاهش یافته که این مورد می تواند از مزایای خاص این دستگاه نسبت به برش های مکانیکی باشد.نوع موتورهای دستگاه سروو موتور میباشد.شاسی سنگین و تنش زدایی شده که بصورت یکپارچه ماشینکاری شده است دقت و عدم لرزش دستگاه را تضمین مینماید.

مقاله “کاربرد برش لیزر در سه بعدی سازی و معماری”

قالب وردپرس