Home / اخبار / قدم بعدی در تکنولوژی ماشینهای سی ان سی چیست؟

قدم بعدی در تکنولوژی ماشینهای سی ان سی چیست؟

قدم بعدی در تکنولوژی ماشینهای سی ان سی چیست؟

این سوالیست که برای بسیاری از ما مطرح است.براستی گرایش بعدی دستگاههای CNC به کدام طرف خواهد بود.اما پیش از آن بد نیست به گذشته نگاهی گذرا بیاندازیم.

گذر از ان سی به سی ان سی

اولین گام بزرگ در این تکنولوژی با ترکیب کامپیوتر با دستگاههای NC برداشته شد.اولین نسل دستگاهها بصورت کدهای NC بود.با ترکیب برنامه های کامپیوتری با تکنولوژی ان سی دستگاههای سی ان سی پا به عرصه گذاردند.

گذر از برنامه نویسی دستی به نرم افزارهای کم

قدم بزرگ بعدی گذر از برنامه نویسی دستی به نرم افزارهی کم بود که امکان بوجود اوردن قطعاتی با پیچیدگی زیاد را آسان نمود.زبان جی کد زبان برنامه نویسی سی ان سی است.

نوشتن کدهای جیکد برای گرفتن خروجی کاری بسیار سخت و وقت گیر و نیازمند تجربه بود اما با بوجود آمدن نرم افزارهای کم پیشرفته این کار تبدیل به کاری آسان شد.

عیب یابی اتوماتیک

یکی از مهمترین قدمهای برداشته شده استفاده از سنسورهای گوناگونی برای جلوگیری از خطا و هشدار آن در صورت بروز بود.

اما آینده

اسکنر سه بعدی در جیب شما

زمانی بود که سکنرهای سه بعدی ابزارهایی گرانقیمت محسوب مشدند اما در آینده با توسعه اپلیکیشنهای جدید اسکن براحتی خواهید تواست هر چه را که میخواهید با گوشی هوشمند خود اسکن نماید.

گذر از نرم افزارهای کم

نرم افزارهای کم آینده احتمالا کار بسیار اندکی را برای اپراتور باقی خواهند گذاشت.به اینصورت که احتمالا نوع ابزار مناسب برای قطعه را خود انتخاب خواهند کرد .و آن را از خشاب ابزار بصورت اتوماتیک فراخوانی میکنند.همینطور بهترین استراتژی یا چیدمان را به اپراتور پیشنهاد میدهند.

شبکه سازی و کارخانجات هوشمند

مقاله تدوین استانداردهای تولید هوشمند

کوچک و منعطف شدن

مقاله “آینده لیزرها همین حالا فرا رسیده است”

ترکیب تکنولوژی پهبادها و آغاز عصر جدید

با گسترش روز افزون تکنولوژی پهبادها و همچنین امکان تهیه پاور سورسهای کوچک و توان بالای لیزر و پلاسما بسیار قابل تصور است که بزودی تکنولوژی  برش سی ان سی کاملا متحول گردد.

مقاله “خفاش پرنده فستو”

ترکیب روشهای افزایشی با روشهای کاهشی

تکنولوژی سی ان سی بخصوص در زمینه سه بعدی بر پایه روش کاهشی بنا نهاده شده یعنی قطعه خامی وجود دارد و ما با کاستن قسمتهای اضافه به قطعه مورد نظر خود میرسیم.

در سالهای اخیر با توسعه پرینترهای سه بعدی روشهای افزایشی تا حدودی جایگزین شده اند.یک پرینتر سه بعدی لایه به لایه قطعه را افزایش میدهد.

اکنون با توسعه فیلامنتهای با متریالهایی که گمان نمیکردیم شدنی باشد مانند فیلامنت گرانیت یا فیلامنت مس میتوان با ترکیب این دو حالت به قطعاتی ارزانتر سریعتر و با کیفیت تر دست یافت.

 

این مقاله بمرور در دست تکمیل میباشد.

اگر علاقه مند به این موضوع هستید میتوانید مجموعه مقالات من در وبلاگم را در لینک زیر مطالعه نمایید:

مقاله آینده بازار سی ان سی بکجا خواهد رفت؟

محصولات

About مجتبی دلشاد

از سال 1386 تا کنون مشغول کار در زمینه دستگاههای سی ان سی هستم.تلاش میکنم تجربیات خودم را در اختیار هر کسی که به آنها نیاز دارد قرار دهم.

Check Also

قطعات CNC خود را از کجا تهیه کنیم

برای ساخت یک دستگاه سی ان سی به قطعاتی نیاز داریم که برای تولید خوب و با کیفیت باید از برند های معتبر آن را تهیه کنیم.  که در بازار تنوع زیاد ی دارند .قطعات مهمی مثلکنترلر- اسپیندل موتور- بال اسکرو-سروو موتور- استپ موتور-گیربکس- اینورتر- لینر کاید و غیره هستند که نقش مهمی در صنعت ماشین سازی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس