Home / اخبار / خفاش پرنده ربات فستو

خفاش پرنده ربات فستو

خفاش پرنده  ربات فستو

خفاش پرنده فستو
خفاش پرنده فستو

پیش از آنکه درباره خفاش پرنده ربات فستو صحبت کنیم بد نیست تاریخچه کوتاهی از این شرکت بدانیم ودقت کنیم که این شرکت نزدیک به یکصد سالگی خود قرار دارد.

تاریخچه فستو

شرکت فستو یک کمپانی چند ملیتی با اصالتی آلمانی است.فستو در 1925 در آلمان پایه گذاری شد و اولین محصولات آن ابزارهای چوب بری بود.شرکت فستو یکی از بزرگترین و پیشروترین شرکتها در زمینه اتوماسیون و سیستمهای حرکتی است.زمینه اصلی کار این شرکت تولید قطعات پنوماتیک و موتورهای کنترل مانند سروو موتورها،سیستمهای پردازش تصویر،شیرهای کنترل… و همچنین رباتیک میباشد.این شرکت در ایران هم برندی شناخته شده است.مجصولات پنوماتیک این شرکت در ایران بیشتر معروند.

فستو بیونیک

شرکت فستو اقدام به راه اندازی زیرمجموعه ای جهت پشبرد واحد رباتیک خود نموده است.اما در این واحد راهی متفاوت از شرکتهای مشابه در پیش گرفته شده است.این واحد اصطلاحا بیونیک خوانده میشود.هدف این واحد ایجاد رباتهایی با الگوبرداری از موجودات طبیعی میباشد.فستو هدف را شناخت مکانیزمهای طبیعی و پیدا کردن ایده های جدید استارت اپی بین میکند.

در این واحد رباتهایی با الهام از رتیل،کبوتر،مار،کانگورو،سنجاقک،پروانه،پنگوئن و ماهی ساخته شده اند.اما شاید یکی از بینظیرترین نمونه های تحقیقاتی این واحد در سال 2018 خفاش پرنده فستو میباشد.این پرنده  با الهام از روباه خفاش ساخته شده است و توسط ترکیبی از کنترل داخل پرنده و یک کمپیوتر اصلی زمینی کنترل میگردد.

فیلم عملکرد شگفت آور این ربات فستو را در زیر ببینید.

 

لینک سایت شرکت فستو

لینک واحد بیونیک فستو

About مجتبی دلشاد

از سال 1386 تا کنون مشغول کار در زمینه دستگاههای سی ان سی هستم.تلاش میکنم تجربیات خودم را در اختیار هر کسی که به آنها نیاز دارد قرار دهم.

Check Also

مصاحبه مهندس مجتبی دلشاد با روزنامه صمت

عرضه دستگاه فرز، برش و حکاکی در صنعت سنگ «برنا ابزار توس» از شرکت‌های حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس