Home / اخبار / تدوین استانداردهای تولید هوشمند

تدوین استانداردهای تولید هوشمند

تدوین استانداردهای تولید هوشمند

۱۱ ژانویه ۲۰۱۹
نوشته :  Joe THOMPSON
فیزیکدان و مخترع نیکولا تسلا به این دلیل دنیا را تغییر داد که فهمید جریان متناوب ( AC ) بهترین راه انتقال برق است .
در حالی که جریان متناوب روشن بود ، تسلا کار خود را در میدان شروع کرد ، اختراعات او ، که شامل سیستمی بود که ژنراتورهای ترکیبی و خطوط انتقال طولانی را در بر می‌گرفت ، در واقع جهان را روشن می‌کرد . در اصل ، او AC را استاندارد جهان ساخته بود.

تسلا حتی بعد از آن فهمید که یک روش – یک استاندارد – برای کل سیستم شبکه برق مورد نیاز است . واقعا ً منطقی به نظر می‌رسید .
استانداردسازی مهم است .
همگام با پیشرفت سیستم های تولید ، سیستم‌ها ، روش‌ها ، چالش‌ها ، و خطرات ضروریست  که استانداردهای جدیدی  برای فن‌آوری‌های تولید هوشمند بوجود بیایند .

در نوامبر ۲۰۱۸ جامعه بین‌المللی اتوماسیون ( ISA ) شروع به کار با سازمان‌های هم‌کار شامل کمیسیون بین‌المللی Electrotechnical ( ICE ) و سازمان بین‌المللی استانداردسازی ( ISO ) برای شروع این فرآیند کرد . اولین دستورکار این تجارت ، ارائه تعریفی استاندارد از ” تولید هوشمند ” بود . که البته تعجبی نداشت .
با توجه به تعریف کار گروه انجمن‌های استاندارد ، تولید هوشمند به عنوان ” تولیدی ” تعریف می‌شود که جنبه‌های عملکرد خود را با استفاده از فرایندها و منابع در حوزه‌های سایبری ، فیزیکی ، و انسانی بهبود می‌بخشد تا محصولات و خدمات را تولید و تحویل دهد ، که همچنین با حوزه‌های دیگر در زنجیره ارزش شرکت  نیز هم‌کاری می‌کند .”

این حوزه‌های ” دیگر ” می‌توانند شامل مهندسی ، فروش و بازاریابی ، و تدارکات شرکت باشند .
اینها کلمات فانتزی دانشگاهی هستند ، اما اساسا ً به این معنا هستند که تولید هوشمند جایگزین آنچه که ما تولید سنتی می‌نامیم نیست ، بلکه صرفا ً به آن اضافه می‌شود .

با این حال ، تولید هوشمند سخت‌افزار و نرم‌افزارهای جدید را با سرعت بیشتری معرفی می‌کند ، وبهرحال این سیستم‌ها، باید نوعی استاندارد سازی داشته باشند . از آنجا که سنسورهای بیشتری در تجهیزات و قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرند ، داده‌ها باید به فرمت استاندارد منتقل و پردازش شوند . داده‌ها را  تنها در صورتی که استاندارد شده باشند میتوان، به شیوه‌ای سریع و بدون وقفه مبادله کرد .

استانداردها تعاریف و دستورالعمل‌هایی هستند که تقریبا ً هر جنبه از تولید را کنترل می‌کنند . این استانداردها برای مواد ، فرآیندها و حتی پروتکل‌های امنیتی وجود دارند . آن‌ها یکنواختی ایجاد می‌کنند ، که استانداردها را قادر می‌سازند به طور گسترده پذیرفته شوند . استانداردها به شکستن موانعی در ارتباط کمک می‌کنند و به کارگران تولید اجازه می‌دهند تا هر جایی از دنیا هستند ”  با زبانی مشترک صحبت کنند .

“تولید هوشمند” همین حالا وجود دارد . حالا زمان تعیین استانداردها است .

لینک مطلب اصلی

About مجتبی دلشاد

از سال 1386 تا کنون مشغول کار در زمینه دستگاههای سی ان سی هستم.تلاش میکنم تجربیات خودم را در اختیار هر کسی که به آنها نیاز دارد قرار دهم.

Check Also

مصاحبه مهندس مجتبی دلشاد با روزنامه صمت

عرضه دستگاه فرز، برش و حکاکی در صنعت سنگ «برنا ابزار توس» از شرکت‌های حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس