Home / اخبار / انرژی چین یا انرژی گاید چیست؟

انرژی چین یا انرژی گاید چیست؟

انرژی چین یا انرژی گاید چیست؟

از انرژی چین و انرژی گاید ها  برای انتقال  برق یا شلنگهای گاز یا مایعات بدون خمش و شکستگی استفاده میشود. نام دیگر انرژی چین ها محافظ کابل است  و به دلیل جنس نرم و سبکی که  دارندباعث میشود از کابل ها در برابر تعداد پیچ و خمش و باز شوندگی  که ازحرکت  محور ها  در دستگاه است محافظت میکند  و جلوگیری  از آسیب کابل یا قطعی  آن میشود .

ظاهر انرژی گایدها شبیه به زنجیر تانک است. و کابل ها را درون خود میگیرد . و با جلو عقب رفتن  محور ها  شعاع خمش  مجازی را برای کابل ها بدست میدهد .

انرژی چین یا همان  انرژی گاید ها  قطعاتی هستند از جنس پلی آمید که با خاصیت ضد سایشی  که به میزان خیلی زیاد  توانایی رفت و برگشت  در طول محور  حرکت را دارند  و این در شرایطی  است که میزان خمش کابل  از یک مقدار مشخص کمتر نمی شود .

از انرژی چین های  فلزی در مکان های صنعتی و جاهایی که امکان  ایجاد  ضربه  باشد استفاده میشود  که در مقابل  ضربه  و مواد  خورنده  استحکام و مقاومت بالایی دارد.

برای انتخاب  سایز  انرژی چین ها  از ابعاد داخلی (عرض داخلی_ارتفاع داخلی) استفاده میشود . امکان استفاده  از ابعاد بیرونی هم در انتخاب  سایز امکان پذیر  میباشد .

یکی از مهمترین مباحث  در انتخاب  سایز شعاع خمش میباشد . که مصرف کننده بر اساس  جای مورد استفاده از شعاع خمش گوناگون استفاده میکنند .

انرژی چین ها برند های مختلفی  دارند  .

انرژی چین ها  در دو مدل کلی تولید میشوند  که به صورت باز و بسته  دسته بندی میشوند.از انرژی چین های  باز در محیطهای آزاد و محیط هایی که گردو خاک است بکار میرود.که بدلیل راحت بودن سرویس نگهداری این مدل بیشتر کاربرد دارد.

در محیط هایی که امکان پاشیدن آب و یا مواد شیمیایی وجود دارد از مدل  بسته استفاده میشود که باعث جلوگیری از خرابی  کابل  و بالا رفتن عمر پلاستیک میشود .

انرژی چین igus

About BORNACNC

Check Also

گیربکس خورشیدی یا سیاره ای چیست؟

گیربکس خورشیدی برای انتقال توان  در داخل  ماشین بکار میرود. کاربردها گیر بکس های خورشیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس