Home / اخبار / ابریسیو فیدر چیست؟

ابریسیو فیدر چیست؟

ابریسیو فیدر

یکی از قسمتهای سیستم برش واترجت ابریسیو فیدر میباشد.ابریسیو فیدر وظیفه تنظیم سرعت ارسال ابریسیو مورد نیاز برای مخلوط شدن با آب را بعهده دارد.این سیستم به این صورت کار میکند که مخزن ابریسیو کوچکی در بالا قرار دارد که ختم به یک خروجی با قطر دو میلیمتر میگردد.این خروجی روی یک چرخ از جنس پلی اورتان یا مشابه آن قراردارد.

روش کار

موتور الکتریکی به اینچرخ متصل است که چرخ را میچرخاند .با چرخش چرخ مقداری از ابریسیواز سوراخ کوچکی که در زیر چرخ قرار دارد خارج میگردد.با تغییر سرعت موتور مقدار ابریسیو خروجی تغییر میکند.این ابریسیو از طریق یک شلنگ لاستیکی قطر هشت تا ده میلیمتر به سمت میکسینگ چمبر هدایت میگردد.تنظیم دقیق مقدار ابریسیو اهمیت بالایی در کیفیت و سرعت برش دارد.همچنین جلوی مصرف بیش از حد ابریسیو گرفته میشود.

ابریسیو هاپر

معمولا یک مخزن بزرگتر ابریسیو وجود دارد که به ابریسیو هاپر معروف میباشداین مخزن اصلیست که وظیفه رساندن ابریسیئ به ابریسیو فیدر را بعهده دارد.این مخزن از طریق شیرهای پنوماتیک و از راه یک شلنگ فنری ابریسیو مورد نیاز را در طول فرآیند برش واترجت به دستگاه میرساند.

اطلاعات فنی دستگاه سی ان سی واترجت

واترجت چگونه کار میکند؟

About مجتبی دلشاد

از سال 1386 تا کنون مشغول کار در زمینه دستگاههای سی ان سی هستم.تلاش میکنم تجربیات خودم را در اختیار هر کسی که به آنها نیاز دارد قرار دهم.

Check Also

قطعات CNC خود را از کجا تهیه کنیم

برای ساخت یک دستگاه سی ان سی به قطعاتی نیاز داریم که برای تولید خوب و با کیفیت باید از برند های معتبر آن را تهیه کنیم.  که در بازار تنوع زیاد ی دارند .قطعات مهمی مثلکنترلر- اسپیندل موتور- بال اسکرو-سروو موتور- استپ موتور-گیربکس- اینورتر- لینر کاید و غیره هستند که نقش مهمی در صنعت ماشین سازی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس